Dr. habil. Lénárd Margit

 

Beosztás: egyetemi docens

Szobaszám: E119

Telefonszám: (42) 599-400/2845

E-mail: lenard.margit at nye.hu

fogadó óra: Kedd 10.00-11.30

saját honlapja: - 

 

Dr. habil. Lénárd Margit szakmai önéletrajza

Kutatási területe: numerikus analízis, approximáció elmélet
 

Publikációs lista

  • M. Lénárd, A (0,2)-type Pál interpolation problem, Annales Universitatis Scientiarum Budapestinensis de Rolando Eotvos Nominatae Sectio Computatorica 41 (2013) 97-102.
  • M. Lénárd, On lacunary interpolation, habilitációs értekezés tézisei, Debreceni Egyetem, TTK (2013) 39 p.
  • M. Lénárd, On weighted lacunary interpolation, Electronic Transactions on Numerical Analysis 37 (2010) 113-122.
  • A. Krebsz, M. Lénárd, On weighted (0,1,3)-interpolation, Annales Universitatis Scientiarum Budapestinensis de Rolando Eotvos Nominatae Sectio Computatorica 29 (2008) 65-82.
  • M. Lénárd, On weighted (0,2)-type interpolation, Electronic Transactions on Numerical Analysis 25 (2006) 206-223.
  • M. Lénárd, Weighted (0,2)-interpolation with additional interpolatory condition. In: Kalla Shyam L, Chawla Man M (szerk.) Proceedings of the international conference on mathematics and its applications, ICMA, Kuvait.
  • M. Lénárd, On weighted (0,2)-interpolation, Proceedings of the fifth international conference on functional analysis and approximation theory, Rendiconti del Circolo Matemàtico di Palermo. Serie II; 76. (2005) 16 p.
  • M. Lénárd, Weighted (0,2)-interpolation with interpolatory boundary conditions, Annales Universitatis Scientiarum Budapestinensis de Rolando Eotvos Nominatae Sectio Computatorica 24 (2004) 253-273.
  • M. Lénárd, Pál-type interpolation and quadrature formulae on Laguerre abscissas, Mathematica Pannonica 15 (2) (2004) 265-274.
  • M. Lénárd, Birkhoff Quadrature Formulae Based on the Zeros of Jacobi Polynomials, Mathematical and Computer Modelling 38 (7-9) (2003) 917-927.
  • M. Lénárd, Turán-type (0,2)-interpolation on the zeros of ultraspherical polynomials II. (convergence), International Journal of Applied Mathematics 7 (1) (2001) 69-90.
  • M. Lénárd, Simultaneous approximation to a differentiable function and its derivative by Pál-type interpolation on the roots of  Jacobi polynomials, Annales Universitatis Scientiarum Budapestinensis de Rolando Eotvos Nominatae Sectio Computatorica 20 (2001) 71-82.
  • M. Lénárd, Turán-type (0,2)-interpolation on the zeros of ultraspherical polynomials I. (explicit formulae), International Journal of Applied Mathematics 2 (8) (2000) 953-964.
  • M. Lénárd, Modified (0,2)-interpolation on the roots of Jacobi polynomials. II (convergence). Acta Mathematica Hungarica 89 (2) (2000) 161-177.
  • M. Lénárd, On (0,1)-type interpolation with boundary conditions, Publicationes Mathematicae Debrecen 55 (3-4) (1999) 465-478.
  • M. Lénárd, Modified $(0,2)$-interpolation on the roots of Jacobi polynomials. I. (explicit formulae), Acta Mathematica Hungarica 84 (4) (1999) 317-327.
  • M. lénárd, On a modified bi-quadratic spline function of Hermite-type, Annales Universitatis Scientiarum Budapestinensis de Rolando Eotvos Nominatae Sectio Computatorica 16 (1996) 263-272.
  • M. Lénárd, On a lacunary bi-quadratic spline function of reduced Hermite-type, In: Hamoui A, Grossmann Ch (szerk.)
    International workshop on the recent advances in applied mathematics, RAAM '96, Kuvait (1996) 339-344.
  • M. lénárd, On an n-dimensional quadratic spline approximation, Journal of Approximation Theory 68 (2) (1992) 113-135.
  • M. Lénárd, Multiple quadrature formulae by splines, Annales Universitatis Scientiarum Budapestinensis de Rolando Eotvos Nominatae Sectio Computatorica 13 (1992) 109-119.
  • M. Lénárd, On reduced n-cubic spline interpolation of Hermite-type, Publicationes Mathematicae Debrecen 41 (3-4) (1992) 243-257.
  • M. Lénárd, Többváltozós függvények redukált Hermite-féle spline-interpolációjáról, kandidátusi értekezés, (1992).
  • M. Lénárd, Lacunary spline interpolation in L_p, Publicationes Mathematicae Debrecen 36 (1989) 161-166.
  • M. Lénárd, L. Székelyhidi, Spline approximational method for the wave equation, Bulletins for Applied Mathematics 50 (1988) 203-208.
  • M. Lénárd, On the two dimensional spline interpolation of Hermite-type, In: Szabados J, Tandori K (szerk.) A. Haar memorial conference: Colloquia Mathematica Societatis János Bolyai, 49. North-Holland Publishing 1987, 531-541.
  • M. Lénárd, Spline interpolation in two variables, Studia Scientiarum Mathematicarum Hungarica 20 (1985) 145-154.
  • M. Lénárd, Approximation of stochastic processes by piecewise polynomials, In: Grossmann W, Pflug G Ch, Vincze I, Wertz W (szerk.), Mathematical statistics and applications: Proceedings of the 4th Pannonian Symposium on Mathematical Statistics, Dordrecht 1985, 201-206.
  • M. Lénárd,  A spline interpolational method for functions of several variables, In: Sendov B, Petrushev P, Maleev R, Tashev S (szerk.), Constructive theory of functions.: Proceedings of the International Conference on Constructive Theory of Functions. Bulgarian Academy of Sciences 1984, 519-523.
  • M. Lénárd, L. Székelyhidi, Functional-differential equations by spline functions, In: I Dimovski, J Stoyanov (szerk.),Differential Equations and Applications: Proceedings of the second Conference Rousse, 1982, 433-436.
  • M. Lénárd,  Approximation and short time prediction of economic time series by spline functions, Studia Scientiarum Mathematicarum Hungarica 17 (1982) 235-241.
  • M. Lénárd, L. Székelyhidi, Functional differential equations by spline functions, Annales Universitatis Scientiarum Budapestinensis de Rolando Eotvos Nominatae Sectio Computatorica 3 (1982) 25-32.
  • M. Lénárd, Kétváltozós spline interpoláció, egyetemi doktori értekezés, Kossuth Lajos Tudományegyetem, 1980.