slideshow 1

 

Kutatók Éjszakája a Nyíregyházi Egyetemen

Esemény: 
2018, szeptember 28 - 14:00 - 20:00

Kutatók Éjszakája a Nyíregyházi Egyetemen

Tervezett programjaink:

Megnyitó
14:00 / Megnyitó / C épület / CA113-as előadóterem
Vassné dr. Figula Erika, rektor / megnyitó
Dr. Kovács Zoltán, rektorhelyettes / köszöntő
Dr. Kókai Sándor, a Tudományos Bizottság elnöke / köszöntő

C épület aula

14:00-18.00 / Interaktív eszközkiállítás kipróbálható eszközök, „játékok” fénytan, elektronika, „robotok” és „hangszerek” és még sok érdekesség!)
14:00-18:00 / Dr. Stonawski Tamás fizikatanár, festőművész rögtönzött kiállítása
15:00-20:00 (folyamatos) / Csodálatos mikrovilág / Dobróné Dr. Tóth Márta

14:00-20:00 / A Turizmus és Földrajztudományi Intézet bemutatói (Résztvevő oktatók: Bácskainé dr. Pristyák Erika, Dr. Tömöri Mihály, Dr. Lenkey Gábor, Dr. Vass Róbert)
14:00-től / (folyamatosan) Ásvány -, kőzettani bemutató
15:00-20:00 / (folyamatosan) Társadalomföldrajzi és turisztikai témájú kvíz feladatok
15:00-20:00 / (folyamatosan) Üledékek szemcseösszetételének meghatározása szitarázó gép segítségével
17:00-19:00 / Tájékozódási verseny

C épület mögötti udvar

19:00-21:00/ Csillagászati távcsöves bemutató (derült idő esetén)

C épület CA 113-as előadóterem

A Fizika Tanszéki Csoport programjai a NyE Műszaki és Agrártudományi Intézet, a Fizika Tanszéki Csoport, TIT Jurányi Lajos Egyesülete, az ELFT Sz-Sz-B. megyei Csoportja, a Nyírségi Amatőrcsillagász Egyesület közreműködésével valósulnak meg.
14:00 / Elektronika, robotok, programozás kezdőknek – fizika kísérletbemutató előadás / Beszeda Imre
15:00 / Fizika show – fizika kísérletbemutató előadás / Bugyáné Takács Tímea
16:00 / Furfangos hangszerek – fizika kísérletbemutató előadás és koncert / Stonawski Tamás
17:00 / Fénytani jelenségek a természetben – fénytani kísérletbemutató előadás / Varga Klára
18:00 / Fedezzük fel a világűrt - kísérletekkel! – kísérletbemutató előadás / Bihari Gábor
19:00 / Kémia itt, kémia ott, kémia mindenütt! (Kémia Show) / Kapitány Sándor és Sarka Lajos

C épület / Agrár és Molekuláris Kutatóközpont (3. emelet)

14:00-16:00 / Rák a lombikban? / Pályiné dr. Krekk Zsuzsanna / terem: C319, C 320 laboratórum
13:00-15:00 / Az AMKSZI analitikai műszereinek bemutatása / dr. Cziáky Zoltán / CA 313, CA 320
16:00-17:00 / Különleges magokkal dúsított pékáruk - érzékszervi bírálat / Tarekné dr. Tilistyák Judit / CA 309
17:00-18:00 / Új szántóföldi kultúrák Magyarországon - Batáta és cukorcirok értékelése / Tarek Mohamed / CA 309

a Műszaki és Agrártudományi Intézet programjai a duális képzés jegyében

CA112-es előadó

15:00 / A duális képzés szerepe a mérnökképzésben (Oktatói és hallgatói gyakorlati tapasztalatok a duális rendszerű gépészmérnök képzés területén) / Dr. Szigeti Ferenc főiskolai tanár, Műszaki Alapozó Fizika és Gépgyártástechnológia Intézeti Tanszék
15:30 / A 3D nyomtatás alkalmazásai a Nyíregyházi Egyetemen / Dr. Dezső Gergely

CAD/CAM laboratórium

16:00 / Korszerű, környezetbarát gyártástechnológiák (számítógépes tervezés, gyors prototípusgyártás, 3D nyomtatás bemutatása) / Közreműködők: Dr. Szigeti Ferenc, Dr. Dezső Gergely, Kósa Péter

Hegesztő laboratórium (CB 008) és tanműhely (CB 010)

15:00-18:00 / Hegesztési eljárások bemutatása és virtuális hegesztés (gyakorlási lehetőség hegesztő-szimulátorral, folyamatosan) / Közreműködők: Hajdu András, Kósa Péter

Szerszámgépek laboratórium (CB 022), Hegesztő laboratórium (CB 010), Mérőlabor (CB 004)

15:00 órától óránként (folyamatosan), utolsó bemutató: 18:00 órakor / CNC megmunkálások bemutatása (CNC esztergálás, marás plazmavágás, mérés) / Százvai Attila

Jármű- és Mezőgazdasági Géptani Tanszék (C épület, C szárny földszint)

15:00-19:00
(1) Folyadékok és szilárd anyagok modern tartósítása termékkóstolással egybekötve. / (2) Élelmiszerek kíméletes és modern vízelvonásának interaktív bemutatója / Dr. Antal Tamás, Dr. habil Kerekes Benedek / Élelmiszeripari gépek laboratórium (CC015)
Erőgép- és járműmotorok vizsgálata motorfékpad segítségével / Krajnyik Károly, Nyíri Zsolt / Motorfékpad terem
Permetezőgépek műszaki felülvizsgálata (előadás és gyakorlati bemutató) / Lajtos István, Cservenák Mihály / a Növénytermesztés gépei laboratórium előtti tér
Kisérleti napkollektor rendszer gyakorlati bemutatója / Szilágyi Attila / a Növénytermesztés gépei laboratórium előtti tér
Válasz a klímaváltozás hatásaira: Víztakarékos öntözéstechnikai megoldások / Szegedi Attila / Növénytermesztés gépei laboratórium

16:00 / 17:00 / 18:00 / Fejőgépek működése (előadás és működés közbeni bemutatása) / Dr. Szőllősi István / Állattartás gépei labor CC009

Közlekedéstudományi és Infotechnológiai Tanszék

15:00-18:00
Repüléstechnikai bemutató interaktív szimulátoron /Dr. Szilágyi Dénes / Repülőgép szimulátor terem (C épület, B szárny)
Intelligens robotok interaktív bemutatója / Ferenczi Ildikó / Robottechnikai laboratórium (C épület, B szárny)
Járművillamosság és PLC programozás az oktatásban / Ferenczi István / Járművillamossági laboratórium (C épület, B szárny)

Agrártudományi és Környezetgazdálkodási Tanszék

15:00-17:00 / Szántóföldi gépbemutató: Vetés automata kormányzású erőgéppel / Dr. Szabó Béla / NYE Tangazdasága, Nyírtelek, Ferencz tanya (Hrsz.: 0154)
16:00 / Talajtisztítás növényekkel – tenyészedényes fényszobás kisérlet bemutatása / Dr. habil. Simon László / Fényszoba (C épület, 3. emelet)

Az egyetem parkja, a szökőút melletti terület

15:00-20:00 / Intercultural Communication through Culinary Arts-Erasmus+ Cooking Day / Szervező: a Nyíregyházi Egyetem Hallgatói Szolgáltató Központ Nemzetközi Kapcsolatok Csoportja, az Erasmus+ program keretében külföldi egyetemekről érkezett hallgatók

D épület, D4-es körelőadó
a Környezettudományi Intézet szervezésében

14:00 / A kémia a művészetekben / Dr. Jekő József
15:00 / A boldogság kémiája / Dr. Simon Csaba
16:00 / Klímaváltozás hatásai a hazai erdőségekre / Dr. Fekete István
17:00 / Geolokátorral a vonuló fecskék nyomában / Prof Dr. Szép Tibor
18:00 / Túlélés vagy kipusztulás? Hínárnövények kölcsönhatásai alakulása változó környezetben / Dr. Szabó Sándor

a Gazdálkodástudományi Intézet szervezésében
19:00 / A meggazdagodásról… / Dr. Egri Imre
19:30 / (feltöltés alatt...)
20:00 / (feltöltés alatt...)

D épület, D7-es körelőadó

15:00-16:00 / Magashegyi mászások a Himalájában / Ugyan Anita hegymászó előadása
18:00 / Magányos terroristák, fantom sejtek: A XXI. századi terrorizmus a leaderless resistance kontextusában / Dr. Szoboszlay György Csaba

B épület / 410-es terem (4. emelet)

18:00 / Bemutatkozik a Nyíregyházi Egyetem lepkegyűjteménye - a Kárpát-medence tarkalepkéi (Nymphalidae) / Dr. Hörcsik Tibor Zsolt

B épület alagsor, A-013 (elektronmikroszkóp labor)

14h-19h: „nyitott labor” – látogatás az Elektronmikroszkóp laborban

B épület, Kodály Zoltán Kulturális Centrum színpad

17:00/ Középiskolások országos V. zenei versenye különdíjasainak hangversenye / Műsorvezető: Juhász Erika

a Testnevelés és Sporttudományi Intézet programjai

LABOR-GYM EGÉSZSÉGCENTRUM

14:00-20:00 / Modern erőfejlesztés - Sporttáplálkozás (Lehetőség nyílik mindenki számára a mai modern edzésmódszerek megismerésére, úgy, mint a crossfit, kettlebell, trx, trx rip, kettlebell, súlyemelés, erőemelés. A különböző mozgásformák/eszközök megismerése biztonságos körülmények között, szakszerű, tanári felügyelet mellett. Mindannyian tudjuk, hogy a táplálkozás szoros kapcsolatba hozható a sportolással, akár a teljesítmény, akár a regenerálódás tekintetében. Az eseményre látogatóknak lehetőségük nyílik fitt és paleo ételek, illetve táplálékkiegészítők kóstolására, továbbá személyre szabott életmód és táplálkozási kérdésekre is választ kaphatnak.))

Testnevelés és Sporttudományi Intézet T-2-es terem

14:00-18:00 / CROSSFIT, SÚLYEMELÉS: Németh Szabolcs / TRX, TRX RIP: Dudás Dániel / KETTLEBELL, TÁPLÁLÉKKIEGÉSZÍTŐI SZAKTANÁCSADÁS: Molnár Bálint / ÉLETMÓD ÉS TÁPLÁLKOZÁSI TANÁCSADÁS: Némethné Kotán Fruzsina / CROSSKIDS: Soltész Péter / KISMAMA TORNA, KISBOCS TORNA: Kerezsi Kitti / BOX: Kovács Richárd / ERŐEMELÉS: Janics Tímea

D épület, D 7. sz. körelőadó

15:00-16:00 / Magashegyi mászások a Himalájában / Ugyan Anita hegymászó előadása

Testnevelés és Sporttudományi Intézet, Fitnesz terem

16:00-18:00 / Dr. Olajos Judit, Moravecz Marianna, Oláh Dávid / Egészségdiagnosztika korszerű kézi eszközökkel, a fittségi szint megállapításához.Életmód tanácsadás, a teszteredmények alapján. WIWE (Egy olyan diagnosztikai eszköz, amely megmutatja a hírtelen szívmegállás és a stroke kockázatát.) EKG MÉRÉS, STROKE SZŰRÉS / HÍRTELEN SZÍVMEGÁLLÁS VIZSGÁLATA / SPORT-ÉS FITNESS FUNKCIÓK VIZSGÁLATA / ÖNÁLLÓ RIZIKÓBECSLÉS / Továbbá: testsúlymérés, testösszetétel meghatározás, BMI mérés, optimális testsúly meghatározás. Reakcióidő mérés.

CAMPUS KOLLÉGIUM II. kollégium ALAGSOR, ROBOTLABOR, ÉLMÉNYSZOBA

14:00-18:00 / Robot-bemutató, StarWars Robotok, Robot-sumo / Játssz robotokkal! Programozz robotokat!

 


 

2016, Nyiregyhaza