slideshow 1

Országos Francia nyelvi verseny döntője az Eötvös Gyakorlóiskolában

Rangos eseménynek, az Országos Francia Nyelvi Tanulmányi Verseny döntőjének adott helyet a Nyíregyházi Egyetem Eötvös József Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium 2018. április 27-én. A 7-10. évfolyamos általános- és középiskolás francia nyelvet tanuló diákok részére meghirdetett kétfordulós tehetséggondozó tanulmányi verseny a Nemzeti Tehetség Program, az Emberi Erőforrások Minisztériuma anyagi támogatásával valósult meg.

 

 

Nyíregyházán immár 12. éve megrendezésre kerülő országos francia nyelvi verseny célja a francia nyelv népszerűsítése, a francia nyelvet tanuló diákok személyiségfejlesztése, készség- és képességfejlesztése, a tehetséges tanulók felkutatása és számukra versenylehetőség biztosítása, a felkészítő tanárok részére szakmai fórum biztosítása.

A verseny az elmúlt közel másfél évtized alatt rangos színvonalas országos eseménnyé nőtte ki magát, melyet mi sem bizonyít jobban, mint az a tény, hogy a tanulók-versenyzők  az országot jól reprezentálva annak különböző részeiből és  városaiból - Győrből, Pécsről, Sárbogárdról, Budapestről, Szegedről, Szentesről, Kecskemétről, Hódmezővásárhelyről, Gödöllőről, Miskolcról és Debrecenből és természetesen Nyíregyházáról - érkeztek hozzánk.

A szóbeli döntőt Dr. Komáromi István a Nyíregyházi Egyetem Eötvös József Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium igazgatója nyitotta meg.

A versenyt több helyi és országos szervezet támogatta: Nyíregyháza Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala, Michelin Hungária Kft., Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Területfejlesztési és Környezetgazdálkodási Ügynökség,  Debreceni Alliance Française, Magyar-Francia Ifjúsági Alapítvány, Magyarországi Franciatanárok Egyesülete, Budapesti Francia Intézet, Műszaki Könyvkiadó, Klett Kiadó. A támogatók kiadványokkal, ajándéktárgyakkal és francia nyelvű könyvekkel járultak hozzá a versenyzők díjazásához

A házi rendező és szervező Idegen nyelvi szakmai munkaközösség francia nyelvi munkacsoportjának tagjai (Nagyné Mussó Judit főszervező, Zentai Tünde és Tóthné Szabolcsi Zsuzsanna) verseny ideje alatt szakmai fórumot szerveztek a felkészítő tanárok részére. A résztvevők megismerhették a Talents című új francia nyelvkönyvet, tájékoztatást kaptak a DELF Prim nyelvvizsgáról és a Magyarországi Franciatanárok Egyesületének aktuális programjairól. A szakmai tanácskozáson meghívott vendégek voltak a Talents című nyelvkönyv szerzői, Lotfi Éva, Pócsné Berkesi Zsuzsanna, Spéderné Négyessi Zsuzsanna és Nagy Orsolya a Műszaki Könyvkiadó képviselője.

A programon több szakmai szervezet képviselője is megtisztelte jelenlétével: Dr. Körmendy Mariann a Magyar – Francia Ifjúsági Alapítvány igazgatója, Hugues Denisot a Budapesti Francia Intézet oktatási együttműködési attaséja és Poros András a Magyarországi Franciatanárok Egyesületének elnöke.

A versenyzők a februári írásbeli fordulón elért eredményük alapján kaptak meghívást a a szóbeli fordulóra. A döntő két részből állt. Az első részben a tanulók hallás utáni értését mérték magnóról hallgatott szövegek értésével. A szóbeli forduló második részében a versenyzők évfolyamonként külön zsűri előtt adtak számot szóbeli kifejezőkészségükről és kommunikációs készségükről.

A zsűri munkájában Baranyiné Szilágyi Gabriella, Babicz Gyöngyi, Dr. Horváth Márta, Oláhné Borzován Edit, Dr. Szilágyi Ildikó, Frédérick Airault, Lengyelné Ötvös Judit és Dr. Veres Ferenc, elismert és jeles francia nyelvet oktató egyetemi és főiskolai, valamint általános- és középiskolai tanárok vettek részt.

A szóbeli forduló után a résztvevők ünnepélyes eredményhirdetésen vettek részt, melyen jelen volt és díjakat adott át Halkóné Dr. Rudolf Éva, Nyíregyháza Megyei Jogú Város Köznevelési, Kulturális és Sport Bizottságának elnöke valamint  Dr. Nemes Attila a Michelin nyíregyházi gyárának igazgatója is.

A diákok  és felkészítő tanáraik, a kísérő szülőkkel együtt minden bizonnyal élményekben gazdagon és szép emlékekkel tértek haza városunkból, Nyíregyházáról.

Eredmények (1-6. helyezés):

7. osztály:

1.

Fedor Ádám

Apáczai Csere János Ált. Iskola (Nyíregyháza)

2.

Temesváry János

Bakáts Téri Ének-zenei Ált. Iskola (Budapest)

3.

Komáromi Hédi

Bakáts Téri Ének-zenei Ált. Iskola (Budapest)

4.

Nagy Zsanett

NYE Eötvös Gyakorlóiskola (Nyíregyháza)

5.

Juhász Benedek

Apáczai Csere János Ált. Iskola (Nyíregyháza)

6.

Mező Dorottya

NYE Eötvös Gyakorlóiskola (Nyíregyháza)

 

Az évfolyam legeredményesebb iskolája: NYE Eötvös József Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium

Különdíjak:
Leggazdagabb szókincsű versenyző: Mező Dorottya (Nyíregyháza, Eötvös Gyakorlóiskola)
Legszebb kiejtésű versenyző: Walton Rebeka (Budapest, Bakáts Téri Ének-zenei Ált. Iskola)
Legjobb kommunikációs készséggel rendelkező versenyző: Juhász Benedek (Nyíregyháza, Apáczai Csere János Ált. Iskola )

8. osztály:

1.

Almási Szonja

SZTE Gyakorlóiskola (Szeged)

1.

Curis Sébastien

Gárdonyi Géza Ált. Iskola (Budapest)

2.

Dobos Lili

Krúdy Gyula Gimnázium (Nyíregyháza)

3.

Gincsai Bella

SZTE Gyakorlóiskola (Szeged)

3.

Németh Anna

SZTE Gyakorlóiskola (Szeged)

3.

Simon Bolda Bogáta

Apáczai Csere János Ált. Iskola (Nyíregyháza)

4.

Tóth Nóra

Apáczai Csere János Ált. Iskola (Nyíregyháza)

5.

Ficze Levente László

NYE Eötvös Gyakorlóiskola (Nyíregyháza)

6.

Németh Dániel

Sárbogárdi Petőfi Sándor Gimnázium

 

Az évfolyam legeredményesebb iskolája: SZTE Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola

Különdíjak:
Leggazdagabb szókincsű versenyző: Mezei Gréta (Nyíregyháza, Eötvös Gyakorlóiskola)
Legszebb kiejtésű versenyző: Curis Sébastien (Budapest, Gárdonyi Géza Általános Iskola)
Legjobb kommunikációs készséggel rendelkező versenyző: Noviczki Eszter (Nyíregyháza, Krúdy Gyula Gimnázium)

9. osztály:

1.

Kósa László

Krúdy Gyula Gimnázium (Nyíregyháza)

2.

Varjú Dóra

Horváth Mihály Gimnázium (Szentes)

3.

Kaszás Csenge

Kossuth Gyakorlóiskola (Debrecen)

4.

Somorjai Noémi Anna

Kodály Magyar Kórusiskola (Budapest)

5.

Major Dzsenifer

Kossuth Gyakorlóiskola (Debrecen)

6.

Jakab Zsófia

Avasi Gimnázium (Miskolc)

6.

Buka Lídia

Kossuth Gyakorlóiskola (Debrecen)

6.

Lengyel Gábor

Zrínyi Ilona Gimnázium (Nyíregyháza)

 

Az évfolyam legeredményesebb iskolája: Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája

Különdíjak:
Leggazdagabb szókincsű versenyző: Kaszás Csenge (Debrecen, Kossuth Gyakorlóiskola)
Legszebb kiejtésű versenyző: Somorjai Noémi Anna (Budapest, Kodály Magyar Kórusiskola)
Legjobb kommunikációs készséggel rendelkező versenyző: Varjú Dóra (Szentes, Horváth Mihály Gimnázium)

 

10. osztály:

1.

Palencsár Enikő

Herman Ottó Gimnázium (Miskolc)

2.

Németi Anna

Kossuth Gyakorlóiskola (Debrecen)

3.

Kiss Fanni

Avasi Gimnázium (Miskolc)

4.

Herdon Sára

Kossuth Gyakorlóiskola (Debrecen)

4.

Tombory Liza

Janus Pannonius Gimnázium (Pécs)

5.

Herman Fanni

NYE Eötvös Gyakorlóiskola (Nyíregyháza)

6.

Kovács Barbara

Avasi Gimnázium (Miskolc)

 

Az évfolyam legeredményesebb iskolája: Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája

Különdíjak:
Leggazdagabb szókincsű versenyző: Herdon Sára (Debrecen, Kossuth Gyakorlóiskola)
Legszebb kiejtésű versenyző: Kovács Barbara (Miskolc, Avasi Gimnázium)
Legjobb kommunikációs készséggel rendelkező versenyző: Tombory Liza (Pécs, Janus Pannonius Gimnazium)

 

A teljes eredménylista az iskola honlapján (www. eotvos.nye.hu) érhető el.

 

Nagyné Mussó Judit

 

 


 

2016, Nyiregyhaza